Veľkosti uveďte do poznámky, každý šperk Vám zhotovíme na mieru

Čakry

1. ZÁKLADNÁ, KOREŇOVÁ ČAKRA – MULADHARA

poskytuje materiálnu, finančnú a emocionálnu bezpečnosť

koreňová čakra ovplyvňuje dolnú časť tela, ako sú boky, nohy, dolná časť chrbta a pohlavné orgány. Koreňová čakra je červenej farby a funguje tým, že poskytuje potrebnú podporu nevyhnutnú pre pocit bezpečia, bezpečnosti a všetko, čo potrebujete prežiť na zemi.

Bežné ochorenia, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku zablokovanej koreňovej čakry, zahŕňajú: úzkosť a depresiu, frustráciu, poruchy trávenia, bolesť bedier, problémy s prostatou atď.

Záhneda, jaspis červený, býčie oko, obsidián, turmalín čierny- skoryl, heliotrop

 

2.  SAKRÁLNA  BRUŠNÁ ČAKRA – SVADHISTHAN

sa týka sexuálnej, tvorivej a intuitívnej časti človeka. Pomáha pri podpore dobrých vzťahov s ostatnými, zvyšuje úroveň dôvery a tiež emocionálnu slobodu, ktorá by mohla naozaj podporiť sexuálny život. Hlavná farba sakrálnej čakry je oranžová. Časti tela, ktoré sú ovplyvnené touto čakrou, zahŕňajú: obličky, močový mechúr, hrubé črevo a pohlavné orgány u žien.

Keď je sakrálna čakra potlačená alebo zablokovaná, často vedie k fyzickým, emocionálnym a dokonca aj sexuálnym problémom. 

Karneol, mesačný kameń,  avanturín oranžový, kalcit oranžový

 

3. ČAKRA SOLAR PLEXUS – MANIPURA

Pôsobí ako ovládajúca sila osobnej moci, sebaúcty, úrovne dôvery, impulzov a pevnosti, ponechávajúc individuálny pocit schopnosti, sebestačný a zodpovedný za svoje emócie.

Tretia čakra má žiarivo žltú farbu.. Súvisiace časti tela tretej čakry sú: žalúdok, tenké črevo, žlčník a pankreas.  Ľudia, ktorých tretia čakra je nevyvážená, pravdepodobne zažijú pocity sebapoškodenia, zmätok, nedostatok sebaúcty.  Mohlo by to tiež spôsobiť poruchy trávenia a nerovnováhy vo vnútorných orgánoch.

Citrín, tigrie oko, jantár, kalcit žltý, topaz

 

4. SRDCOVÁ ČAKRA – ANAHATA

Štvrtá čakra drží srdce pre lásku, súcit, láskavosť pre seba a vyjadruje sa taktiež aj voči ostatným. Táto čakra posilňuje schopnosť človeka milovať a empatizovať s ostatnými.

Štvrtá čakra má zelenú farbu.

Je ľahko vyvážená počas bolestivých situácií, vrátane zlomeného srdca. Preto sa môžete cítiť paranoidný, nerozhodný a pravdepodobne môžete cítiť aj strach opäť sa zamilovať, alebo otvoriť svoje srdce voči iným.

Ruženín, avanturín zelený, rodochrozit, rodonit, amazonit, malachit, unakit

 

5. KRČNÁ ČAKRA – VISHUDDHA

Nesie výlučnú zodpovednosť za zobrazovanie tvorivosti prostredníctvom myšlienok, reči, písania; je tiež centrom komunikácie a zvuku. Farba krčnej čakry je svetlo modrá a ovplyvňuje časti tela, ako sú: krk, hrdlo, šija, ramená, štítna žľaza, hltan, čeľusť. Táto čakra vám umožňuje pochopiť vašu myseľ a jasne ju vyjadriť iným.

Keď je čakra v nerovnováhe, je pravdepodobné, že zažijete plachosť, slabosť a neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky ostatným.

Bue lace achát, angelit, tyrkys, amazonit, kyanit, tigrie oko modré, topáz modrý

 

6. ČAKRA ČELA, TRETIE OKO – AJNA

Blokovanie šiestej čakry často vedie k mentálnym problémom, ako je depresia, nízke sebavedomie a znížená intuícia.

Čakra čela je tiež označovaná ako tretie oko. Jej hlavné farby sú  tmavo modrávytvára a koordinuje mimoriadne i duchovné schopnosti a vysokú úroveň intuitívnosti. Nepochybne je to čakra, ktorá zvyšuje vaše vnímanie vášho skutočného seba a múdrosti o neznámej osobe.

Lapis lazuli, iolit, zafír, sodalit

 

7. KORUNNÁ ČAKRA – SAHASRARA

hrá funkciu prenosu múdrosti, uvedomenia si mimoriadneho a hlbokého spojenia so skutočným zdrojom života.

Siedma je vo farbe fialovej

Blokovanie tejto čakry spôsobuje negatívnu reakciu, ako je konštantná únava, smútok, frustrácia a depresia.

Selenit, krištáľ, mesačný kameň-adulár, fluorit, ametyst, labadorit

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie