Veľkosti uveďte do poznámky, každý šperk Vám zhotovíme na mieru

Čakry

1. ZÁKLADNÁ, KOREŇOVÁ ČAKRA – MULADHARA

poskytuje materiálnu, finančnú a emocionálnu bezpečnosť

koreňová čakra ovplyvňuje dolnú časť tela, ako sú boky, nohy, dolná časť chrbta a pohlavné orgány. Koreňová čakra je červenej farby a funguje tým, že poskytuje potrebnú podporu nevyhnutnú pre pocit bezpečia, bezpečnosti a všetko, čo potrebujete prežiť na zemi.

Bežné ochorenia, ktoré sa môžu vyskytnúť v dôsledku zablokovanej koreňovej čakry, zahŕňajú: úzkosť a depresiu, frustráciu, poruchy trávenia, bolesť bedier, problémy s prostatou atď.

Záhneda, jaspis červený, býčie oko, obsidián, turmalín čierny- skoryl, heliotrop

 

2.  SAKRÁLNA  BRUŠNÁ ČAKRA – SVADHISTHAN

sa týka sexuálnej, tvorivej a intuitívnej časti človeka. Pomáha pri podpore dobrých vzťahov s ostatnými, zvyšuje úroveň dôvery a tiež emocionálnu slobodu, ktorá by mohla naozaj podporiť sexuálny život. Hlavná farba sakrálnej čakry je oranžová. Časti tela, ktoré sú ovplyvnené touto čakrou, zahŕňajú: obličky, močový mechúr, hrubé črevo a pohlavné orgány u žien.

Keď je sakrálna čakra potlačená alebo zablokovaná, často vedie k fyzickým, emocionálnym a dokonca aj sexuálnym problémom. 

Karneol, mesačný kameń,  avanturín oranžový, kalcit oranžový

 

3. ČAKRA SOLAR PLEXUS – MANIPURA

Pôsobí ako ovládajúca sila osobnej moci, sebaúcty, úrovne dôvery, impulzov a pevnosti, ponechávajúc individuálny pocit schopnosti, sebestačný a zodpovedný za svoje emócie.

Tretia čakra má žiarivo žltú farbu.. Súvisiace časti tela tretej čakry sú: žalúdok, tenké črevo, žlčník a pankreas.  Ľudia, ktorých tretia čakra je nevyvážená, pravdepodobne zažijú pocity sebapoškodenia, zmätok, nedostatok sebaúcty.  Mohlo by to tiež spôsobiť poruchy trávenia a nerovnováhy vo vnútorných orgánoch.

Citrín, tigrie oko, jantár, kalcit žltý, topaz

 

4. SRDCOVÁ ČAKRA – ANAHATA

Štvrtá čakra drží srdce pre lásku, súcit, láskavosť pre seba a vyjadruje sa taktiež aj voči ostatným. Táto čakra posilňuje schopnosť človeka milovať a empatizovať s ostatnými.

Štvrtá čakra má zelenú farbu.

Je ľahko vyvážená počas bolestivých situácií, vrátane zlomeného srdca. Preto sa môžete cítiť paranoidný, nerozhodný a pravdepodobne môžete cítiť aj strach opäť sa zamilovať, alebo otvoriť svoje srdce voči iným.

Ruženín, avanturín zelený, rodochrozit, rodonit, amazonit, malachit, unakit

 

5. KRČNÁ ČAKRA – VISHUDDHA

Nesie výlučnú zodpovednosť za zobrazovanie tvorivosti prostredníctvom myšlienok, reči, písania; je tiež centrom komunikácie a zvuku. Farba krčnej čakry je svetlo modrá a ovplyvňuje časti tela, ako sú: krk, hrdlo, šija, ramená, štítna žľaza, hltan, čeľusť. Táto čakra vám umožňuje pochopiť vašu myseľ a jasne ju vyjadriť iným.

Keď je čakra v nerovnováhe, je pravdepodobné, že zažijete plachosť, slabosť a neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky ostatným.

Bue lace achát, angelit, tyrkys, amazonit, kyanit, tigrie oko modré, topáz modrý

 

6. ČAKRA ČELA, TRETIE OKO – AJNA

Blokovanie šiestej čakry často vedie k mentálnym problémom, ako je depresia, nízke sebavedomie a znížená intuícia.

Čakra čela je tiež označovaná ako tretie oko. Jej hlavné farby sú  tmavo modrávytvára a koordinuje mimoriadne i duchovné schopnosti a vysokú úroveň intuitívnosti. Nepochybne je to čakra, ktorá zvyšuje vaše vnímanie vášho skutočného seba a múdrosti o neznámej osobe.

Lapis lazuli, iolit, zafír, sodalit

 

7. KORUNNÁ ČAKRA – SAHASRARA

hrá funkciu prenosu múdrosti, uvedomenia si mimoriadneho a hlbokého spojenia so skutočným zdrojom života.

Siedma je vo farbe fialovej

Blokovanie tejto čakry spôsobuje negatívnu reakciu, ako je konštantná únava, smútok, frustrácia a depresia.

Selenit, krištáľ, mesačný kameň-adulár, fluorit, ametyst, labadorit