Veľkosti uveďte do poznámky, každý šperk Vám zhotovíme na mieru

Náhrdelník na mieru

Radi by ste si vybrali náhrdelník? Nech sa páči, poradíme ako si správne vybrať a odmerať dĺžku náhrdelníka. Základom pri výbere retiazky či náhrdelníku na mieru je správna dĺžka.

unnamed-5

Znázornenie štandardných predajných dĺžok.

Dámske

Je samozrejmosťou, že dĺžka sa na každej postave sa môže líšiť. Preto odporúčame premyslieť si vopred, pokiaľ chcete, aby vám retiazka (náhrdelník) siahala, a premerať si zvolenú dĺžku pomocou krajčírskeho metra prípadne inou retiazkou, ktorú nájdete doma. 

Najpredávanejšia dámska dĺžka retiazky je 45cm. Dĺžka je vhodná pre každú príležitosť a postavu. Dámy, ktoré majú hrubší krk, si najčastejšie volia dĺžky od 50cm vyššie.  

Ideálnou voľbou pri výbere je aj nastaviteľná retiazka s predlžujúcou časťou na konci, ktorej dĺžka sa dá upraviť podľa výstrihu aktuálneho oblečenia. (Najčastejšie ± 5cm).

Aj prívesok môže rozhodnúť o dĺžke retiazky. Štandardne platí, malý prívesok - kratšia retiazka (36-50cm), veľký prívesok - dlhá retiazka (55-90cm).

 

Pánske

Štandardnou pánskou dĺžkou retiazky je 55cm. Pánom a chlapcom s tenkým krkom postačí aj 50cm. Odporúčame premerať dĺžku pomocou krajčírskeho centimetra alebo inej retiazky. Pokiaľ si nie ste stále istý, zvoľte radšej retiazku o 5 cm dlhšiu ako ste mali v úmysle. Väčšina pánov uprednostňuje dlhšiu retiazku. 

 

Bez zapínania

Ak si prajete náhrdelník bez zapínania je potrebné si odmerať najširší obvod hlavy, aby bolo možné ho pohodlne cez hlavu nasadiť na krk. Zmeraná dĺžka je najkratšia možná dĺžka náhrdelníka na mieru bez zapínania.

 

Účinky všetkých minerálov, ktoré ponúkame nájdete v článku Zoznam účinkov materíálov.

 

Keď ste si odmerali veľkosť a vybrali svoj vysnívaný materiál, tak nám nápíšte cez stránku Kontakty.